Armutlu Can Sağlık Hizmetleri Sonda Takma

Üriner katater (idrar sondası) idrar kesesinde olan idrarın dışarıya çıkarmak amacıyla idrar yapılan delikten takılarak idrar kesesine kadar ilerletilen, steril lastik bir tüptür. İdrar kauçuk borudan çıktıktan sonra, idrar torbası adı verilen özel bir torbada toplanmış olur.

İdrar sondasının temel amacı idrar kesesinde biriken idrarın dışarı atılımını sağlamaktır. İdrar sondası uygulanması genellikle oldukça basit ve hafif ağrılı bir girişimdir. Genel anesteziye gereksinim yoktur ve hastanın rahatı açısından lokal bir anestezik uygulanabilir.

Armutlu Can Sağlık Hizmetleri olarak sonda takma çıkartma hizmetleri sunmaktayız. Yatağa bağımlı olan hastalara, engellilere, yaşlılara ve sonda takılması gereken tüm hastalara hizmet vermekteyiz. Evinizde yada kliniğimizde nerde isterseniz sonda takma çıkartma hizmetini bizden talep edebilirsiniz.

Armutlu Can Sağlık Hizmetleri hastalarına her zaman en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Önce insan sağlığı anlayışı bizim değişmeyen ilkemizdir. Sizler de güvenilir bir merkezden hizmet almak isterseniz hemen bizi arayabilirsiniz.