Özel Armutlu Can Sağlık Hizmetleri – Kan Tahlili

Genel tıp uygulamaları sırasında hekimler polikliniğe başvuran pek hastadan kan tahlili isterler. Tam kan sayımı hekime tanıya yaklaşmasında yardımcı olan, değerli ve nispeten ucuz bir testtir. Kan tahlilinin maksadı teşhis koymak değildir. Kan tahlilinin esas görevi hekimin olası tanılar arasında eleme yapmasını sağlamaktadır.

Yani tanıya yardımcı olmaktır. Hastayı görmeden, muayene etmeden teşhis koyulmaz. Kan tahlilinde hangi değerler incelenir? Vücudumuzda oksijen taşıyan kırmızı kan hücreleri (eritrositler) ile hastalıklara karşı savunmamızı sağlayan beyaz kan hücreleri (lökositler) sayılmakta ve büyüklükleri incelenmektedir. Bildiğiniz gibi kırmızı kan hücrelerinde hemoglobin proteinleri bulunur. Oksijeni taşıyan protein hemoglobindir. Hemoglobin miktarı düşerse oksijen taşınamaz. Maalesef ülkemizde kullanılan laboratuvar cihazları yurt dışından satın alındığı için tahlil sonuçları genellikle yabancı terimlerle gösterilmektedir

Kan Tahlilleri;

* Tam Kan Sayımı
* Kanda Gebelik Testi
* Hormon Testleri
* Kan Grubu Testi
* İdrar Tahlilleri
* Kolesterol
* Kan Şekeri
* Karaciğer Enzimleri
* Böbrek Fonksiyon Testi
* Kanda Elektrolitler
* Prostat Tahlilleri
* Kanser Tarama Tahlilleri

Evde Kan Alma ve Laboratuvar Hizmetleri

Deneyimli sağlık personellerimiz tarafından evde kan alma hizmeti sunuyoruz. Alınan laboratuvar örneklerini laboratuvara kadar teslim ediyoruz. Dilerseniz bu tetkikleri anlaşmalı olduğumuz laboratuvarımızda da sonuçlandırabiliyoruz.

Evde Kan Alma Hizmetinin Hasta Yönünden Avantajları Nelerdir?

♣ Evde kan alma hizmeti, hastanın bulunduğu ortamda yapıldığı için hastaya konfor sağlar.

♣ Hasta yakınlarına kolaylık sağlar.

♣ Zaman olarak hastaneye veya bir merkeze gitmek için harcanan vakitten tasarruf edilir.

♣ Yoğun trafik koşullarında hastanın transferi için gerekebilecek ulaşım (ambulans veya hasta nakil aracı v.b) araçlarına ihtiyaç kalmaz.

♣ Hastanın güvenilir ellerden profesyonel sağlık hizmeti almasını sağlar.

♣ Bireyin, hasta ve hastane psikolojisine girmesini önler.

♣ Olası hastane veya laboratuvar enfeksiyon risklerine karşı önlem alınmış olur.